Na trhu se objevila zbrusu nová konopná kuchařka, rádi se svámi podělíme o to, jak vznikala.

František: „Ahoj, četl jsem tvoji poslední kuchařku, super fotky!“

Katka: „Díky.“

František: „Takovou bych potřeboval taky napsat, ale o konopí.“

Katka: „Konopí? To jako fakt, koláčky a tak?“

František: „Ne, něco úplně jinýho. Konopí je zdravá potravina, žádný hulení. Řeknu ti o tom něco víc, bude se ti to líbit.“

Katka: „Tak jo, to by mohlo být zajímavý.“

Tato konverzace proběhla víc než před rokem. V mezidobí jsme s Katkou ušli dlouhou cestu. Já se naučil, že přenést myšlenky z hlavy na papír nemusí být tak jednoduché, jak se může na první pohled jevit. Katka zas objevila fascinující svět konopí a jeho obrovské možnosti. Postupně jsme prošli procesem tvorby knížky, testovali recepty, vařili, fotili a měli tvůrčí radosti i starosti.

Na vlastní kůži

Vše, co v knize najdete, jsem si odzkoušel poctivě na vlastní kůži. Vaření mě vždycky bavilo, v době uzavřených restaurací se to navíc ukázalo jako praktická věc. Pečlivě jsme si prošli a ověřili všechny informace, které čtenářům předkládáme.

Přitom jsem se naučil i spoustu nového. Řekl jsem si také, že lepší než kázat je jít příkladem – a díky zdravému životnímu stylu, který v naší knize popisujeme, jsem zhubnul deset kilo a výrazně si zlepšil výsledky krevních testů. 

Chtěli jsme vytvořit knížku o konopí, která tady zatím nebyla. Chtěli jsme dát spoustu věcí do souvislostí, a přitom čtenáře nenudit. Cílem bylo i vyjasnit některé dlouholeté mýty.

Konopné potraviny jsou lék na civilizační choroby

Je škoda, že lidé mají rostlinu konopí převážně spojenou jen s drogovou tématikou. Za posledních sto let jsme prakticky zapomněli, že konopí bylo v Evropě součástí každodenního života, běžnou potravinou a průmyslovou surovinou. 

Dozvíte se, jak jednoduchými úpravami jídelníčku dosáhnout velké životní změny.

Naší knihou bychom chtěli obrátit pozornost ke konopí jako k superpotravině, která může doslova změnit svět tak, aby se naše společnost uzdravila z některých civilizačních chorob. Jen ty recepty na populární „koláčky“ v této kuchařce nenajdete.

Objevte svět superpotraviny

Kuchařka Jezte konopí! je určena nejen milovníkům konopí, ale především těm, kdo ho zatím ještě tak dobře neznají. Najdete v ní 45 moderně laděných receptů rozdělených do sedmi kapitol. Jejich příprava není složitá, spíše naopak. Kromě konopných složek obsahují i jiné méně známé, ale dostupné suroviny, které oživí váš jídelníček. 

 

 

Tento článek vyšel v Magazínu Konopí https://magazin-konopi.cz/jezte-konopi/ .

Add to cart