V provozu je nový eshop Jez konopí - nutné si obnovit registrace a slevy!!!

Konopí roste skoro bez chemie

Představte si rostlinu, která roste skoro sama, nevyžaduje hromady chemie a ještě k tomu je super užitečná. No, není třeba fantazírovat, protože konopí je přesně taková rostlina! Pěstování konopí je skvělé nejen pro farmáře, ale i pro naši planetu, a to díky tomu, jak málo pesticidů a dalších chemikálií potřebuje.

Konopí je totiž považováno za velmi odolnou rostlinu, která si dokáže poradit s mnoha škůdci a nemocemi úplně sama. Díky tomu není nutné ji příliš chránit chemickými přípravky, což je skvělá zpráva pro životní prostředí. Méně chemie v polích znamená čistší vodu, vzduch a půdu, a to je přesně to, co naše planeta potřebuje.

Ale to není vše! Konopí má na polích i další super schopnosti. Například pomáhá zabraňovat erozi půdy a dokonce může zlepšovat její kvalitu pro budoucí plodiny. A protože roste rychle a hustě, nedává plevelům šanci, takže selektivní herbicidy jsou Roundup nejsou vůbec potřeba.

Toto obrovským způsobem snižuje chemickou zátěž pěstování konopí, přestože se jedná tako o monokulturu. Dalším asketem je vliv na bohatost druhů hmyzu - to je pro přírodu obrovsky dobrá zpráva, protože situace s úbatkem bohatosti a počtu hmyzích druhů je skutečným problémem naší krajiny.

Když si k tomu připočítáte všestranné využití konopí – od textilu přes potraviny až po stavební materiály – stává se z něj skutečný ekologický hrdina. A co je na tom nejlepší? Díky minimální potřebě chemie při jeho pěstování můžeme všechny tyto produkty užívat s vědomím, že jsme pro naši planetu udělali něco dobrého.

Takže příště, když slyšíte o konopí, nezapomeňte, jak skvělou práci odvádí pro naši Zemi. Pěstování konopí není jen o vyrábění užitečných věcí, ale je to i o ochraně našeho prostředí. A to je důvod, proč bychom měli konopí oslavovat jako super rostlinu, která opravdu dělá rozdíl.