V provozu je nový eshop Jez konopí - nutné si obnovit registrace a slevy!!!

Domácí kváskový chléb s konopnou moukou

Domácí kváskový chléb s konopnou moukou

Kváskový chléb s konopnou moukou

Kdo jednou zkusí domácí kváskový chléb, už po klasickém chlebu v obchodě nesáhne. A není to žádná věda, kvásek lze získat pomocí kváskové mapy z webu www.pecempecen.cz a můžete se do toho pustit!.
Domácí kváskový chléb s konopnou moukou

Množství na: -

Doba přípravy: 2 hodiny

Doba vaření: 50 minut

Suroviny:

Na rozkvas:  1 polévková lžice kvásku 150g vody 150 g žitné chlebové mouky Na chleba 200 g žitné chlebové mouky 120 g konopné mouky 280 g špaldové chlebové mouky 12 g soli 375 g vody Trochu kmínu Konopné semínko Různá další semínka dle chuti Máslo na vymazání formy

Příprava:

Večer před pečením připravíte rozkvas – ve velké míse smícháte 150 g žitné mouky, 150 g vody a lžíci kvásku, překryjte potravinou folií a nechte v pokojové teplotě. Ráno odeberte lžíci rozkvasu a přidejte zase zpět do nádoby s kváskem - tím nakrmíte kvásek, je potřeba ho alespoň 2x týdně nakrmit, pokud nebudete péci další chleba, tak přidejte lžičku žitné mouky a lžičku vody, tak si udržíte toto perpetuum mobile řadu let…. Mísu s rozkvasem postavte na váhu a postupně přidávejte mouku, sůl, semínka, kmín a vodu, v robotu nebo ručně 10 minut zadělávejte. Formu na biskupský chlebíček vymažte máslem a přendejte do ní těsto z mísy, překryjte utěrkou a nechte kynout, v teplých měsících budete mít za 2 až 3 hodiny vykynuto, když je chladněji, může to trvat déle, i 5 hodin. Když těsto vykyne, to znamená, že vyplnilo formu a je i trochu nad ní, vložte formu do trouby na horní a spodní ohřev, vyhřáté na 235 °C, pečte 10 minut, poté zmírněte troubu na 220°C a pečte opět 10 minut, nakonec nastavte troubu na 180°C a pečte ještě 30minut. Chleba vyklopte a nechte vystydnout na mřížce.
Domácí kváskový chléb s konopnou moukou

Jana

Tento recept jsem pro Vás našla a vyzkoušela. Miluju houby, takže patří k mým oblíbeným. Pokud hledáte zajímavý, chuťově výrazný, ale snadný předkrm, toto je přesně pro Vás.