daextlwcn_print_scripts(false);

Chtěl/a bych ochutnat konopné potraviny, ale mám obavy, že nebudou bezpečné? Neobsahují omamné látky?

Produkty na trhu jsou různé, ale obecně platí, že naprostá většina z nich je vyrobena z tzv. technického konopí. Technické konopí jsou odrůdy, které jsou schváleny pro běžné pěstování a jsou zcela bezpečné.

V konopí se přirozeně vyskytuje látka THC (delta9- tetrahydrocanabinol). Tato látka působí na receptory v našem mozku a od určitého množství způsobuje změněný stav vědomí – např. euforii, malátnost, ale i paniku a úzkost.

Odrůdy technického konopí obsahují minimální množství THC a nejsou omamné. Jejich použití v potravinářství je zcela bezpečné a povolené.

Konopné semínko a potraviny na jeho bázi (proteiny, mouka, oleje, atd.) neobsahuje THC vůbec – v celé EU je schváleno pro výrobu potravin a je považováno za tradiční a bezpečné. Používá se již staletí – možná jste o něm slyšeli, ale pod starším názvem semenec.

Konopné potraviny jsou vždy testovány na obsah THC, ale i na obsah pesticidů nebo těžkých kovů.  Z produktů od seriózních výrobců nemusíte mít naprosto žádné obavy. Naopak – díky vysokému obsahu nutričně důležitých látek Vám prospějí. Kromě toho jsou bezlepkové, veganské a neobsahují alergeny.

Tým JEZ KONOPÍ

Napsat komentář

Add to cart
daextlwcn_print_scripts(true); daextlwcn_print_scripts_on_accept();